Segregacja śmieci i recykling
Segregacja śmieci i recykling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W jakim celu segregujemy śmieci? Ano w takim, by nad nimi zapanować, posegregować, zminimalizować ilość i wykorzystać jak najwięcej powtórnie. Oczywiście grono osób będzie to robiło nie ze względów ekologicznych, by dbać o miejsce, w którym żyje, ziemię, która tonie w śmieciach co pokazują obrazy natury uwikłanej w bezmyślności człowieka, a będą segregować, bo takie weszły przepisy.
Na szczęście mamy już w większości do dyspozycji kubły przed domami, by rzeczywiście wdrożyć w życie kontrolowane zaśmiecanie środowiska. Wydaje się to proste, nie dość, że kolorami, znakami, to wszędzie można zasięgnąć informacji co i jak. Ogólnie mamy kontenery na szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady i dodatkowy na mieszanie.
Niestety niektóre opakowania ciężko nam określić, z czego są lub składają się z wielu warstw, albo nie zdajemy sobie sprawy, aby worek w konkretnym pojemniku był odpowiedni. Zacznijmy trochę to rozjaśniać.

czytaj całość »
Odporność dzieci

Na nasze zdrowie pracujemy latami, niewłaściwy tryb życia i choroby, które on wywołuje, są przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by nasze dzieci potrafiły żyć długo i zdrowo, czyli nauczyły się żyć w rytm natury.

 Co zatem zrobić by dziecko szybko radziło sobie z infekcjami ?

czytaj całość »
Zdrowie - chcę mi się czy nie?

Nie mamy wyboru co dzieje się na świecie, pandemie, choroby i w związku z tym różne obostrzenia, nakazy, ale mamy wybór odnośnie naszego zdrowia. Brzmi banalnie, górnolotnie  i na pewno nie da się postanowić chcę być zdrowa/zdrowy i pstryk- jest. Trzeba pokazać silną wolę, samodyscyplina jest tu kluczowa, bo wpływamy na styl życia, na każdą jego sferę. 

Niby to wszystko jest proste, oczywiste, ale jednak nauczywszy się latać jak ptaki, pływać jak ryby człowiek zapomina jak być człowiekiem. Człowiekiem szczęśliwym, czyli zdrowym.

czytaj całość »
Życie zgodne z naturą

Człowiek i natura= symbioza

Czy jest to w ogóle możliwe, czy tylko jest to marzenie tych, którym zależy na " zielonej planecie " ? 

Mamy zawsze wybór i być przykładem dla tych, którym ziemia będzie służyć później, którzy niestety zbiorą żniwo po nas. To bardzo ważne, by wychować pokolenie empatyczne na potrzeby natury, szanujące i rozumiejące środowisko.

czytaj całość »
Symbole ekologiczne
Symbole ekologiczne

Wyjaśnienie oznaczeń ekologicznych znajdujących się na produktach, opakowaniach,  znajdujących się w naszym sklepie.

Nie jest Ci obojętne co kupujesz, starasz się czytać dokładnie, z jakim produktem masz do czynienia, zanim go kupisz, chcesz żyć -odżywiać się zdrowo i używać naturalnych, zdrowych produktów, a często są one droższe więc zwyczajnie chcesz być świadomy, za co płacisz i oczywiście masz do tego pełne prawo!!! Te szczególne eko symbole mają za zadanie dać nam szybko informacje np. odnośnie składu produktu, opakowania, czy jest on przyjazny środowisku, potwierdzają one autentyczność produktu, dają gwarancje jakości,  pokazać certyfikaty, które posiada dana marka i czy idee ekologiczne- przyjaznej produkcji, firmy, zatrudnienia, wykorzystywania natury. Tylko tych symboli, oznaczeń na opakowaniach i produktach jest bardzo dużo- oto niezbędny rozkład jazdy po eko znakach:

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl